Saray Belediyesi Yaz Etkinlik Atölyeleri Projesi kapsamındaki Dil Atölyesi İngilizce dersinin son ayağı bugün Kent Konseyi’nde gerçekleştirildi

Atölyeye katılım sağlayan öğrencilerin velileriyle yapılan toplantıda Dil Atölyesi öğretmeni Hülya ECEVİT ile psikoloğumuz İrem YAVUZ yan yanaydı. “Öğrenciye Dikkat” başlığı altında yapılan ortak çalışmada, öğrencileri yakından tanıma ve meslekî hayatlarını oluşturmada atılabilecek sağlıklı adımlar üzerinde duruldu ve aileler bu yönde bilgilendirildi.

  2007-2012 doğum aralığında olan, Saray ve mahallelerinden gelen öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen Dil Atölyesi, Temmuz ayında başlayıp Ağustos ayının son haftasında veli toplantısıyla sona erdi. Bu süreçte İngilizce dersi daha çok yazma ve cümle kurma üzerinden ilerledi. Öğrencilerin yabancı dile olan yatkınlıkları bu yolla fark edilmiş oldu.

  Psikoloğumuz öğrencileri daha yakından tanıma ve iç dünyalarını keşfetme, aynı zamanda hem öğrenciyi hem de ebeveyni bundan haberdar etmek adına bir çalışma gerçekleştirdi. Bugün yapılan Atölye toplantısında her öğrencinin velisine zaman ayrılarak birebir görüşmeler yapıldı.

  Velilerin memnuniyeti ile sona eren toplantıda, eğitim desteğinin yanısıra psikolojik desteğin de devam edeceği bilgisi verildi.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish