YKS Sonrası Gelecek Planları Yapan Öğrencilerimizin, Doğru Seçimler Yapabilmesi İçin, Hafta İçi Her Gün 08.00-17.00 Saatleri Arasında Ücretsiz Rehberlik Hizmeti Verilecektir.

             Belediyemiz Psikoloğu İrem YAVUZ  danışmanlığında YKS sonrası gelecek planları yapan öğrencilerimizin, doğru seçimler  yapabilmesi için, Hafta içi her gün  08.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz rehberlik hizmeti verilecektir. Meslek seçimi ile ilgili açıklamada bulunan YAVUZ;

             Meslek seçimi, bireylerin geleceklerini belirleyen en önemli kararlardan biridir. Seçilen meslek, verimliliği, üretkenliği, yaşam boyunca elde edilecek başarıyı, mutluluğu ve yaşam doyumunu da belirlemektedir. Yetenek ve ilgilerine uygun mesleklere yönelen kişilerin mesleki doyumları da yüksek olur. Böylece hem çalışılan kurum ve organizasyon hem de ülke kaynaklarının etkin kullanılmasına katkıda bulunabilirler.

                 Günümüzde yetenek ve ilgisine yönelik mesleklerde istihdam edilmeyen bireylerin iş yerlerinden ayrılmaları ve mesleki doyumsuzluk nedeniyle iş veriminde düşüş gibi sorunların bireylerin meslek seçimleriyle doğrudan ilgili olduğu bilinmektedir.

               Tüm bunların yanında, mesleklerin gittikçe çeşitlenmesi ve kişilerin yaşam boyu süren mesleki seçimler yapmaya mecbur kalması ve askerlik, polislik, hekimlik, öğretmenlik gibi bazı mesleklerin de seçilen alan ve sınıfı neredeyse meslek yaşamının tamamını kullanmak zorunda bırakması meslek seçiminde ilgi, değer ve yeteneklerin göz önünde bulundurulmasını gerektirmektedir (Yılmaz,2011). Tam da bu noktada çocuklarımızın tüm geleceğini şekillendirdiği gelecekleri için önemli bir adım attıkları bu dönemde, geçen yıl yapmış olduğumuz gibi kendi ilgi alanlarında kararsız, yönelimini keşfetmeye çalışan, çocuklarımız için bu yılda aynı hizmeti vermekteyiz. 

                    Unutmamalıyız ki hayallerimizin ve inandığımız doğruların peşinden gitmek bizi yolun sonunda mutluluk ile karşılayacaktır.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish