Küçükyoncalı Köprüsü törenle açıldı

Geçtiğimiz Şubat ayında Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri  Dairesi   Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulan ancak pandemi süreci dolayısıyla açılış töreni gerçekleştirilemeyen Küçükyoncalı Köprüsü’nün açılış töreni düzenlendi. Saray’ın Küçükyoncalı Mahallesi’nde COVİD-19 önlemleri kapsamında sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kuralları gözetilerek gerçekleştirilen açılış törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Saray  Belediye Başkanı Özgen Erkiş, TESKİ Genel Müdürü DR. İbrahim İçöz, önceki dönem Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Küçükyoncalı Mahallesi Muhtarı İrfan Gündüz, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlenen açılış töreninde yapımı tamamlanan köprü hakkında teknik bilgiler paylaşan Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil, “ 33 metre uzunluğunda,6 metre taşıt genişliğinde ve 4,5 metre yüksekliğinde olan Küçükyoncalı Köy İçi Köprüsü, ikili kemer ayaklık ve tek açıklıktan oluşuyor.

Köprünün yapımında ayrıca kazıklı temel sistem kullanıldı. Oto korkuluk, yaya korkuluğu, taşıt yolu ve yaya yolu olmak üzere 4 bölümden oluşan Köy İçi Köprüsü, vatandaşlara daha konforlu ve daha modern ulaşım hizmeti sunmuş oldu. Yapılan hizmetin tüm vatandaşlara hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Törende söz alan Muhtar Gündüz ise; “ Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı olarak, mahalle halkı adına bu hizmetin yapımında emeği geçen  herkese  teşekkür ediyorum. Mahallemizde yapılan yatırımlardan dolayı Saray Belediyesi’ne ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne minnettarız” şeklinde konuştu.

KADİR  ALBAYRAK  TEKİRDAĞ VE SARAYIMIZ İÇİN BÜYÜK ŞANS
Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak gibi sıra dışı ve çalışkan bir belediye başkanıyla çalışmaktan dolayı kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Kadir Albayrak, Tekirdağ ve Saray’ımız için büyük bir şans. Büyükşehir Belediyesi, tarımdan eğitime, turizmden sanayiye kadar, çok geniş bir yelpazede Tekirdağ halkına hizmet veriyor. Hizmet ve yatırımlarımızı Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde sürdürüyoruz.Birlikte güzel hizmet ve projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”ifadelerini kullandı. Yapımı tamamlanan köprü ile vatandaşlar rahat ve konforlu bir ulaşım imkanı bulmuş oldu

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish