Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş,10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Kapsamında Düzenlenen Çelenk Sunma Törenine Katıldı

Barış yolunda çaba göstermiş, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir dünya lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıl dönümü’nde Saray’da törenle anıldı.

Çelenk Sunma Töreni’nin ardından Beyza Adalı Spor Salonu’nda anma töreni devam etti. İlçede bulunan siyasi parti temsilcileri Ata’ya saygısını göstermek adına Çelenk Sunma Töreni düzenlediler. Törende konuşma yapanCumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Sekreteri Sayın Hakkı Canoğlu, “82 yıl önce bugün aramızdan ayrılan büyük Atatürk’ü anmak, saygıda bulunmak ve ona olan sevgimizi ve bağlılığımızı bir kez daha göstermek adına buradayız.

1911 yılında Trablusgarp çöllerinde Osmanlı imparatorluğunun toprak bütünlüğünü korumak için gönüllü olarak savaşan Binbaşı Mustafa Kemal’den rahatsız oluyorlar.

1919’da bir büyük direnişi ve kurtuluşu başlatmak üzere Samsun’a çıkan, Anadolu ve İstanbul’da Türk ulusu sefalet içinde yaşarken onları birleştirip bağımsızlık uğruna milli mücadeleyi planlayan Ordu Müfettişi Mustafa Kemal’den rahatsız oluyorlar.

Bu toprakları tekrar vatan yapan özgürlüğe demokrasiye, insanlığa, ulaşmamızı sağlayan Büyük Atatürk’ten rahatsız olanlar ya cahildir ya vatan hainidir yahut Türklük ile ilgili sıkıntıları vardır.” dedi.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish