Saray Belediyesi, Pandemi Sürecinde Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Saray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, pandemi ve İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesi ile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını unutmadılar.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şu ifadelere yer verildi: “Ekiplerimiz pandemi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları büyük bir hassasiyetle karşılandı.

Her canlı gibi yaşamak onların da en tabii hakkı. Sokak hayvanlarının yoğun olarak görüldüğü İstanbul Caddesi, Belediye Ana Bina önü, Ek Hizmet Binası karşısı taksi durağı, Adliye Sarayı önü, Cami Caddesi, Deniz Sokak, Kamyon Caddesi, Çukuryurt Mahallesi, Safaalan Mahallesi ve Büyükyoncalı Mahallesi’nde bulunan beslenme noktalarına günlük 15’er kilo mama bırakılıp su kapları dolduruluyor. Müdürlüğümüze bağlı olan Sağlık İşleri Birimi ekiplerince ayrıca,64 köpeğin kısırlaştırılması ve 210 tanesinin iç ve dış parazit aşıları düzenli olarak yapıldı. Yaralı sokak hayvanları ekiplerimizce alınıp, hayvan barınağımızda tedavi ve rehabilite edilmekte.5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği tedavisi biten hayvanlar alındığı ortama ekiplerimizce geri bırakılıyor.” denildi.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish