Saray’da Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor

Cumartesi akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Kar yağışının kısa sürede hızını arttırmasıyla Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve Belediye Başkan Yardımcıları, Saray Belediyesine bağlı ekiplerle kar küreme çalışmalarına katıldılar.

6 adet kepçe,3 adet grayder,1 adet loader araç ile 51 personelden oluşan ekip, gruplar halinde gün içinde vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için canla başla çalıştı. Sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlayan ekipler; Osmanlı Mahallesi, Beyazköy Mahallesi, Sofular, Kadıköy, Göçerler Mahallesi cadde ve sokaklarında kar temizleme ve yol açma çalışmalarını sürdürdü. Yuvalı Mahallesi başta olmak üzere yolda kalan araçların kurtarma çalışmalarında bizzat bulunan Başkan Erkiş ve Başkan Yardımcılarının talimatlarıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gruplara ayrıldı.

1.Grup: Belediye ve Ek Hizmet Bina önü ve kaldırımlarını, Bülent Ecevit Parkı ve çevresini, Köy garajları, Kemalpaşa Mahallesi Aile Sağlık Merkezi önü, Müftülük binasının önü ve kaldırımlarını,

2.Grup: Ayaspaşa Camii önü, Sağlık Ocağı önü, Vize Caddesi, Eczaneler bölgesi,

3.Grup: İstanbul Caddesi otogar önü, Bankamatiklerin çevresi, Cami Caddesi, Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan kaldırımların kar temizleme işlemleri tamamlandı.

     Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Saray Belediyesi ekipleri kaldırım ve yollarda kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish