Sosyal Mağaza Hizmete Devam Ediyor

Saray Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin hayatını kolaylaştırmaya ve dayanışma ağını genişletmeye devam ediyor.

BİNİ AŞKIN İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTIK
İki yıldır düzenli bir şekilde çalışan Sosyal Mağazamız, toplumsal israfa karşı bilinç, ihtiyaç için çözüm oluşturuyor. Belediye başkanımız Özgen Erkiş’in, adaylık sürecinde vaat ettiği önemli projeler arasında yer alan sosyal mağazamızda bugüne kadar 500’ü çocuk 1000’i aşkın ihtiyaç sahibinin taleplerine yanıt verdik.
SOSYAL MAĞAZA NEDİR?
Kovid19 salgınından dolayı bir süreliğine ara vermiş olduğumuz sosyal mağazamızdaki çalışmalarımıza, kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sosyal Mağaza giyim, eşya vb. ihtiyacı olan hemşehrilerimizi elinde bu ihtiyaca cevap verecek hemşehrilerimizin yardım ve bağışlarıyla buluşturmayı amaçlar. Mağazamızdaki işleyiş puan sistemi üzerinden şekillenir. Bu puan sistemi şöyle çalışır. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız önce mağazamıza başvuruda bulunur. Tarafımızca kişinin yaş aralığı, engel durumu, sosyal güvencesi olup olmadığı tespit edilir, ardından puan sistemimiz tarafından puanlanır, talep ve ihtiyaçlar bu doğrultuda karşılanır.
SOSYAL MAĞAZA SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DÖNÜŞTÜ
Sosyal Mağaza projemiz kısa sürede geniş bir dayanışma ağı olan sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Bu sistem sonucunda mağazamıza gelen yardım ve bağışlar tarafımızca toplanıp, cinsine göre ayrılıyor. Gelen giysiler yıkanıyor, temizleniyor ve ütüleniyor ve ardından sisteme kaydediliyor. Ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere raf ve askılara yerleştiriliyor.
SOSYAL MAĞAZA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HİZMETİNDE
İkinci el eşya denilince toplumda direkt yoksulluk üzerinden bir algı oluşuyor. Oysa birçok ikinci el eşya ve giysi günlük hayatta kullandığımız birçok şeyden daha yeni ve kullanışlı olabiliyor. Mesela dünyanın birçok metropolünde ikinci el giysi pazarları vardır ve yüksek fiyatlardan alıcı bulur. İnternetin gelişmesiyle bu durum daha da büyüdü. Bizim çalıştırdığımız Sosyal Mağaza’da yeniye yakın ve kaliteli giysiler bulunuyor. İhtiyaç sahipleri başta olmak üzere tüm hemşehrilerimizin bu sistemden hiçbir ücret ödemeden yararlanıyor.
İSRAFI ÖNLEYELİM, DAYANIŞMAYI BİRLİKTE BÜYÜTELİM
Sizler de bu duyarlılık, sosyal sorumluluk bilinci ve dayanışma ağıyla ördüğümüz sosyal mağaza projemize desteklerinizle dahil olmak veya sosyal mağaza projemizden faydalanmak istiyorsanız, hafta içi her gün 8.00 ile 17.00 saatleri arasında mağazamıza gelebilir veya (0 282) 768 10 05 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Haydi, evimizde, iş yerimizde, günlük hayatta kullanmadığımız giysi ve eşyalarımızı ihtiyacı olan hemşehrilerimizle buluşturalım. İsrafı birlikte önleyelim, dayanışmayı hep birlikte büyütelim.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish