Türk Polis Teşkilatı 176 yaşında

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. Yıldönümü tüm yurtta olduğu Saray’da düzenlenen törenle kutlandı.

ATA’YA ÇELENK SUNULDU
Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Yıldönümü münasebetiyle Cumartesi günü saat 10.00’da Atatürk Alanı’nda çelenk töreni düzenlendi. Saray İlçe Emniyet Müdürü Şakir Oda’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.


ÇOŞUT: “GÖREVİMİZİ KARARLILIKLA YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Komiser Yardımcısı Ebru Çoşut şunları ifade etti:
“ Bugün Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu sevinci ve heyecanı birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına saygı ve şükranlarımı arz ediyorum.
Emniyet teşkilatının en temel görev ve sorumlulukları; toplumda dirlik ve düzeni sağlamak, insanların can ve mal güvenliğini korumak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini kullanabilmelerini sağlamak, halk ve devlet arasında köprü kurarak, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmaktır. Türk Polis Teşkilatı bu görev ve sorumlulukları bakımından ülkemizin en köklü, en temel kurumlarından biridir. Teşkilatımız 176 yıldır çağdaş görev anlayışı içinde mesleğindeki yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi Cumhuriyet’in ve yasaların daimi kalkanı olarak sorumluluklarını yerine getirmektedir.
Ülkemizin zor bu süreçten geçtiği şu dönemde şartlar ne olursa olsun güler yüzlü, şefkatli ve her zaman milletimizin emrinde, görevimizi yerine getirmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Başarılarımızda bizi arkamızda izleyen yüce milletimizin, önümüzde ise yolumuzu aydınlatan Atatürk ilke ve inkılaplarının bulunduğunun bilincindeyiz.Bu vesile ile; tüm teşkilat mensuplarımızın ve fedakar ailelerinin 176. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimiz, emeklilerimizle ve halen görev başında bulunan tüm silah arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

KİMLER KATILDI?


Atatürk Alanı’nda pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen törene Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ, Saray İlçe Emniyet Müdürü Şakir Oda ve teşkilat mensupları, Saray İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, MHP Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Saray Temsilcisi Abdürrahim Yorulmaz, Saray İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Küpeli ve muhtarlar katıldı.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish