Saray Belediyesi ile Beylikdüzü kardeş olacak


Saray Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı, 3 Haziran Perşembe günü saat 16.00’da Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. İlgili gündem maddeleri ilgili komisyonlara sevk edilirken, öne çıkan gündem maddesi Beylikdüzü ile kardeş belediye protokolü oldu. Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e, Beylikdüzü Belediyesi ile protokol yapma yetkisi oy birliğiyle verildi.Saray Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı, 3 Haziran Perşembe günü saat 16.00’da Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş başkanlığında Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

BAŞKAN ERKİŞ: “İLK SOMUT ADIMI BİZ ATALIM”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ek gündeme geçildi. Beylikdüzü Belediyesi’ne gerçekleştirilen ziyaret hakkında bilgi veren Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş şunları ifade etti:
“Başkanla, başkan yardımcısı ve meclis üyeleriyle üst düzey temaslar gerçekleştirdim. Son derece ufuk açıcı gelişmelerdi. Kardeş belediyecilik adına da iki tarafın müşterek talebi söz konusu oldu. Bu talebin ilk somut adımını, Saray Belediyesi olarak biz atalım isteriz. Beylikdüzü Belediyesi bir yanıyla Kapaklı’yı andıran bir yanıyla Kapaklı’dan çok ayrılan bir belde. Belde oluşunun akabinde olağanüstü gelişmeler ortaya koyup Büyükşehir Belediyesi bünyesinden çıkartılıp parmak ısırtan başarılar sergilemiş bir belediyedir. Belediyecilikte bu işin şahikası Eskişehir’se hemen ikincisi de Beylikdüzü’dür. O yüzden ilişkilerimizin gelişmesini önemli buluyorum.”
BAŞKAN ERKİŞ’E OY BİRLİĞİYLE YETKİ VERİLDİ
Ek gündemin üçüncüsü maddesi Beylikdüzü Belediyesi ile kardeş belediye olmak üzere gerekli işlemlerin başlatılması hususu oy birliğiyle gündeme alınarak, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e protokol yapma yetkisi verildi.
Ek gündemin ardından ilgili gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edilerek karara bağlandı.


tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish