Ali Gürsu Ergene’nin Adı Yaşatılacak

Saray Belediyesi Temmuz ayı olağan Meclis Toplantısı, 1 Temmuz Perşembe günü saat 16.00’da Ali Gürsu Ergene Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. İlgili maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, gündemin öne çıkan maddesi Nisan ayında kaybettiğimiz Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Gürsu Ergene’nin adının yaşatılması oldu. Meclis, Ergene’nin adının bir caddeye veya parka verilmesini oy birliğiyle kabul ederek Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk etti.

Saray Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan Meclis Toplantısı, 1 Temmuz Perşembe günü saat 16.00’da Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş başkanlığında Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda Ali Gürsu Ergene Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

ALİ GÜRSU ERGENE’NİN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLECEK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ek gündeme geçildi. Ek gündemin birinci maddesinde yer alan Nisan ayında kaybettiğimiz Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Gürsu Ergene’nin adının yaşatılması hakkında açıklama yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, “Büyükşehir’deki yapıp etmeleri neticesinde Ali Gürsu Ergene’nin haklı bir yeri olmuştur, nurlar içinde yatsın. Uygun gördüğünüz bir cadde, Büyükşehir’de Büyükşehir tarafından uygun görülen bir cadde kendi ismiyle anılsın teklifi geldi. Eğer burada başka teklifler varsa onları da masaya yatıralım. Bu konunun gündeme alınmasını ve daha sonra Plan ve Bütçe Komisyonu’nda değerlendirilmesini oylarınıza sunuyorum” dedi. Başkan Erkiş’in açıklamasının ardından Ali Gürsu Ergene’nin adının bir cadde veya parka verilmesi oy birliğiyle kabul edilerek Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

MECLİS TATİLE GİRDİ

Ek gündemin ardından ilgili gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edilerek karara bağlandı. 5393 sayılı Belediye Kanunu gereğince Saray Belediye Meclisi, Ağustos ayında çalışmalarına ara vererek tatile girdi.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish