Mimo Mars’ta çocuklarla buluştu

Saray Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, perşembe günü Saray Atatürk Kültür Merkezi’nde Mimo Mars’ta çocuklarla buluştu. Oyuna yoğun ilgi gösteren çocuklar, gönüllerince doyasıya eğlendi.

MİMO MARS’TA BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Kapılarını yeni açan Saray Atatürk Kültür Merkezi’nde ilk tiyatro gösterimi bir çocuk oyunu olan Mimo Mars’ta ile başladı. Deniz Gündoğmuş’un yazıp yönettiği oyun başlamadan önce, minikler Ezgi Gündoğmuş’un eğitici drama performansıyla eğlenceli vakit geçirdi. 3 seans olarak sahnelenen Mimo Mars’ta oyununu binin üzerinde çocuk ilgiyle izledi. İzleyenlerden tam not alan Mimo Mars’ta büyük alkış aldı.
ÇİÇEK TAKDİM ETTİ
Tiyatro sonunda Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören, Deniz Gündoğmuş ve Ezgi Gündoğmuş’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.
OYUN KONUSU
Masalcı Mimo, gezegenleri çok merak etmektedir, en çok da Mars’ı. Oraya masallar ve müzik yardımıyla gidebileceğini düşünür. Kendini 3 Kozmonot masalının içinde bulur. Üçü de birbirine düşman olan kozmonotlar, Mars’a ulaştıklarında başka bir düşmanla karşılaşırlar: bir Mars’lı…