Şenlendirme Vakfı’ndan Yuvalı’ya meyve bahçesi

Saray Belediyesi, Şenlendirme Vakfı iş birliğinde ‘Bir İl Bir İyilik’ projesi kapsamında Yuvalı’da 50 adet meyve fidesini toprakla buluşturdu.

BAŞKAN ERKİŞ AĞAÇ DİKİM ETKİNLİĞİNE KATILDI
Saray Belediyesi, Şenlendirme Vakfı iş birliğinde ‘Bir İl Bir İyilik’ projesi kapsamında cumartesi günü Yuvalı’da ağaç dikim etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, şunları ifade etti:
“ Nefis bir güz sabahı içimizde apayrı bir heyecan var. Trakya’nın, Rumeli’nin mümbit topraklarında bu bereket, bu bolluk sürsün diye ortaya konulan çabalara Şenlendirme Vakfı’nın çok kıymetli temsilcilerinin mübarek elleri de dahil olduktan sonra içimiz daha bir serin, daha rahatız. Burada ayrı bir insani yücelişi de müşahede ettim az önce. Babası Recep beyi, kardeşi Boğaziçili beyefendiyi tanıdım. Mehmet kardeşimiz çocukluk hayalimdi, teşekkür ederim dedi. Aklıma Nazım Hikmet’in şiiri geldi.
Çok uzaklardan geliyoruz, çok uzaklardan
Ama koparmadık bağımızı çok uzaklarla
Kulaklarımızda hala şimşekli sesi var yassı sapan taşlarının ve belleklerimizde hala kara önlüklü resimleri ilk mektep arkadaşlarının.
Bir çocukluk hayalini ısrarla sürdürüp, muhafaza etmek esaslı bir yürek yüceliğini gerektirir. Seni bu açıdan kutluyorum. Bu açıdan yaklaşımının benim topraklarıma, hepimizin topraklarına değdiği anlamlı dokunuştan dolayı da bir kez daha kutluyorum. Babanızı Recep Beyi, sizi, değerli ailenizi ve daha büyük aileniz olan Şenlendirme Vakfı’nı tebrik ediyor, hayırlı olsun diyorum.”

Başkan Erkiş’in ardından Şenlendirme Vakfı temsilcileri de günün anlam ve önemine dair birer konuşma gerçekleştirdi.
50 ADET MEYVE AĞACI TOPRAKLA BULUŞTU
Konuşmaların ardından Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Şenlendirme Vakfı temsilcileri, Saray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ve çocuklarla birlikte 50 adet meyve ağacını toprakla buluşturdu.
ŞENLENDİRME VAKFI YUVALI’YI ŞENLENDİRECEK
Konuyla ilgili Şenlendirme Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “İlk olarak Tekirdağ’ın Saray İlçesi’nde, Saray Belediyesi ile beraber yürütülen çalışmada Yuvalı köyünde 10 dönümlük araziyi ağaçlarımızla şenlendiriyoruz. Proje kapsamında, Saray Belediyesi tarafından Şenlendirme Vakfımıza 10 dönümlük bir arazi tahsis edilmiştir. Arazi 50 adet meyve (kiraz, elma, erik, armut ve incir) ve 150 adet ceviz ağacı ile şenlendirilecek ve arazinin geliri de ihtiyaç sahibi ailelere tahsis edilecektir.” ifadelerine yer verildi.