Pazartesi, Mart 4, 2024
HABERLER

Çanakkale Zaferi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108.yıldönümü Saray’da düzenlenen törenle kutlandı.

ATA’YA ÇELENK SUNULDU
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Alanı’nda Çelenk Töreni düzenlendi. Cumartesi günü saat 10.00’da Saray Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Saray Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu ile başlayan törende 1 dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ DUALARLA YAD EDİLDİ
Atatürk Alanı’nda başlayan tören saat 10.30’da Saray Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda devam etti. Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Küçükyoncalı Cami İmamı Sedat Aydın şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim’den sureler okurken, Saray İlçe Müftüsü Ercan Özelce de şehitlerimiz için dua etti. Günün anlam ve önemine dair konuşma Teğmen Mehmet Fatih Gümüş tarafından yapıldı.
ÇANAKKALE ORATORYOSU BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Günün anlam ve önemine dair konuşmanın ardından Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi öğrencisi tarafından Dur Yolcu adlı şiir okundu. Şiir, mektup ve kompozisyon yarışmalarında ilçede birinci olan eserlerin okunmasının ardından Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi öğrencisi tarafından Çanakkale Savaşı’na ait anı anlatıldı. Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Efe Soybilgin koordinatörlüğünde hazırlanan Çanakkale oratoryosu ve korosu izleyenlerden büyük alkış aldı.
KİMLER KATILDI?
18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü programına Saray Kaymakamı Adem Ünal, Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Barış Terzibaş, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç, Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman, İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk, Saadet Partisi Saray İlçe Başkanı Şaban Mısırlı, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, Saray İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Emrah Kaya, Saray İlçe Emniyet Müdür Vekili, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Muharip Gaziler, Belediye Meclis Üyeleri, Kaymakamlık daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.