Cumhuriyet Demokratik Bir Ülkenin Bozulmaz Simgesidir

            Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En Büyük Eserimdir’ diyerek bizlere emanet ettiği, muasır medeniyetler yolunda kurulduğu günden bu yana demokrasi alanında önemli mesafeler kat etmemizin 97. yıl dönümünde Saray’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

           Etkinlik kapsamında ilk tören 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’da Atatürk Anıtı’nda Çelenk Töreni düzenlendi. Atatürk Anıtı’nda yapılan Çelenk Töreni’ne Saray Kaymakamı Sayın Adnan Tezcan,Saray Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Sayın Süleyman Akbay,Saray Belediye Başkanı Sayın Özgen Erkiş,Siyasi Parti İlçe Başkanları,Saray İlçe Emniyet Müdürü Sayın Şakir Oda,Saray İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Sayın Emrah Kaya,Muharip Gaziler Derneği Saray Temsilciliği,Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Reşat Uçak,Belediye Meclis Üyeleri,STK temsilcileri,daire müdürleri,muhtarlar,okul müdürleri,öğretmenler ve vatandaşlar törene katılım sağladılar.

Kaymakamlık,Garnizon Komutanlığı ve Saray Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile çelenk töreni sona erdi.

Türk milletine bırakılmış en büyük miras olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı havanın yağışlı olmasından dolayı 29 Ekim Perşembe günü Beyza Adalı Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi. Törene Saray Kaymakamı Sayın Adnan Tezcan, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Sayın Süleyman Akbay, Belediye Başkanı Sayın Özgen Erkiş, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Şakir Oda,Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladılar.

Tören Saray Kaymakamı Sayın Adnan Tezcan’ın günün anlam ve önemine dair konuşması ile başladı. Şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesinin ardından çeşitli etkinliklerle tören devam etti.

Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni sonrasında açıklama yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş: “Ulu Önder Atatürk’ün ‘En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 97.yıl dönümünde, kurucusunu ve onun aziz dava arkadaşlarını minnetle anarak, Cumhuriyet Bayramınızı tüm içtenliğimle kutluyorum” dedi.

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish