Albayrak ve Erkiş Basın Mensuplarıyla Buluştu

Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ortakbasın toplantısı, 23 Şubat Salı günü saat 14.00 ile 17.00 saatleri arasında Saray Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
ERKİŞ: “DAHA ŞEFFAF, GÖRÜNÜR BİR BELEDİYECİLİĞİ EGEMEN KILDIK”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ortak basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş şunları ifade etti:
“Bugün iki yıl dolmak üzereyken kamuoyuyla bir yüzleşme şeklinde basının büyük ilgisiyle kendimizi anlatmak, ortaya koymak sunmak durumunda olmak benim için son derece umut ve mutluluk vericidir. Çünkü hizmetleri ekip arkadaşlarımla birlikte yepyeni bir anlayışla, yeni bir üslupla yerine getirme konusunda mahirleştik. Nazım’ın dediği gibi dostu düşmanı ayırma konusunda ustalaştık. Ancak ustalaşamadığımız bir nokta var, bundan sonra özen göstereceğim. O da marketing, pazarlama. Kendimizi anlatamıyoruz. İmajın gerçeğin önüne geçtiği şu günlerde biz hiç kendimizi anlatma derdinde olmadık, olamadık. Daha fazla böyle gidemeyeceğimizi anladık. İlk kez bugün belki de bu sunumla beraber Saray Belediyesi de maalesef algının biraz daha kurbanı olarak kendini sunma derdine düşmüştür. Bunu göreceksiniz. Kasaba düzleminde siyasetçileri örnek olarak kendime onlar gibi yetiştim ben. Ama artık vizyon değişti, şartlar değişti. Biz de Büyükşehir’in bir parçası olarak yeni yönetim anlayışımızla neler yaptığımızı ortaya koyma konusunda da bir itina, özen göstermemiz gerektiğini anladık. An geliyor bir kaldırımın boyanışı öylesine bir pazarlanıyor sizin belki kaldırım yapışınız onun gölgesinde kalıyor. Bugün toplumun bütün katmanlarıyla beraber Saray’da kendimizi daha nitelikli bir biçimde ortaya koyarak hizmeti nümayişle, bir temaşayla yapma yönünde çabaların bundan sonra Saray’da da daha yoğun olacağını göreceksiniz. Bu bir müjde midir? Onu bilemiyorum, sizin takdirinize bırakıyorum. Ama bir yönetim anlayışı değişecektir. Saray’da belediyecilikte daha şeffaf, daha herkesin konuştuğu, daha görünür bir belediyeciliği egemen kıldık. En büyük devrimimiz budur önceki dönemlere göre ve hiçbir biçimde orası Büyükşehir’in, orası TESKİ’nin demedik elimizi taşın altına koyduk. Biz bir bütünüz. Bütüncül bir anlayışla olan bitenden en az Büyükşehir kadar sorumluyuz dedik ve bu organik dayanışmayı büyükşehir yöneticilerinden de en başta Kadir Başkanımız olmak üzere gördüğümüzden dolayı bu karşılık, eskilerin deyimiyle mütekabiliyet esasına dayalı yeni yönetim anlayışının burada egemen oluşundan dolayı da mutluyuz. Artık oraya vakıf karışıyor o meşhur fıkradaki gibi. Buraya Büyükşehir karışıyor, burası Devlet Su İşleri’nin demeden. Biz burada yerelin iktidarıysak, halka en yakın noktada biz duruyorsak elbette ki her konuda söyleyecek bir şeyimiz, yapacak bir şeyimiz yahut sizleri yönlendirecek bir anlayışımız mevcuttur diyerek halkı sahipsiz bırakmadık. Bunun dışındakiler lafı güzaftır. Ama bu en önemli farkımızdır. Burada bütün siyaset erbaplarını Saray’ın sorunlarına ortak olmaya, katılımcı yönetim anlayışını hep birlikte yeniden ele almaya davet ettik ve bu davetimizin de kabul gördüğünü memnuniyetle gözlemlemekteyim.”

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TESKİ YATIRIMLARI ANLATILDI
Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’ten sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak da bir konuşma yaptı. Açılış konuşmalarının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz TESKİ’nin Saray’a 2014-2021 yılları arasında yaptığı yatırım ve hizmetler hakkında detaylı bilgi verdi.
SARAY BELEDİYESİ TANITIM FİLMİ GÖSTERİLDİ
Saray Belediyesi’nin yaklaşık 2 yıllık mücadele ve hizmet öyküsünün anlatıldığı tanıtım filmi gösterime sunuldu.
BASIN MENSUPLARININ SORULARI YANITLANDI
Yapılan sunumlardan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish