Saray Belediyesi’nden 8 Mart kutlaması

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara çiçek takdim ederek, bu özel günlerini kutladı.

BAŞKAN ERKİŞ: “BURADA VARLIĞINIZ BURAM BURAM CUMHURİYET KOKUYOR”
Saray Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. Saray Belediyesi önünde kadın personelinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan ve çiçek takdim eden Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, “Bugün kıta Avrupası’nın kadın hakları konusunda geldiği nokta ne kadar insanlığın geleceği adına umut vericiyse de bundan 300 yıl öncesine atıfla Ortaçağ’ın Avrupası’nda kadınların nelerle suçlandığı, ne gibi cadı avlarının yapıldığı herkesçe bilinmekte. Bir bedel ödenmesi gerektiği ne yazık ki insanlık tarihinin notlarından çıkıyor. Bu bedeli her gün bizim kadınlarımız da ödüyorlar, ama bu bir onur mücadelesi. Eninde sonunda kadın haklarının ülkede tecelli etmesi adına çıktığınız bu yolda sizler kazanacaksınız. Bugün burada varlığınız buram buram modernite, buram buram çağdaşlık ve buram buram Cumhuriyet kokuyor. Kadın haklarının onurlu mücadelesinde her gün bir duruştur buraya gelişiniz. Her gün bir duruştur buradan çoluğunuza çocuğunuza ekmek kavgasında bulunuşunuz, emeğinizi ortaya koyuşunuz. Her gün kadın hakları adına da bir duruştur. Ben Saray Belediyesi olarak, kadın mesai arkadaşlarımla omuz omuza üstün kamu menfaatini gerçekleştirmek adına verdiğimiz mücadeleden büyük onur duyuyorum” dedi.

SARAY BELEDİYESİ ÇİÇEK DAĞITTI

Belediye önündeki programdan sonra Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ve ekibiyle birlikte Saray Belediyesi Küçükyoncalı Kültürevi Yöresel Dokuma Atölyesi’ni, Büyükyoncalı’da faaliyet gösteren el sanatları kursunu ve servis duraklarındaki emekçi kadınları ziyaret ederek, çiçek hediye etti.

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish