Çanakkale Zaferi 106 Yaşında

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.

ATA’YA ÇELENK SUNULDU

Saray’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Perşembe günü saat 10.00’da Saray Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Saray Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu ile başlayan törende 1 dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Atatürk Alanı’nda başlayan tören saat 10.15’te Saray İlçe Müftülük Konferans Salonunda devam etti. İlçe Müftülük Konferans Salonundaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Büyükyoncalı Cami Müezzini Ahmet Şansöz şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim’den sureler okurken, İlçe Müftüsü de şehitlerimiz için dua etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Yüzbaşı Kutay Esat tarafından yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Osman Yavuz ‘Çanakkale Savaşı ile ilgili bilinmeyenler’ hakkında slayt eşliğinde bir konuşma yaptı. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıldönümü çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında birinci olanlara Saray Kaymakam V. Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, ikinci olanlara Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Süleyman Akbay ve üçüncü olanlara ödülleri Saray Belediye Başkan V. Sait Nayir tarafından takdim edildi.

KİMLER KATILDI?

Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen programa Saray Kaymakam V. Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Süleyman Akbay, Saray Belediye Başkan V. Sait Nayir, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, CHP Saray İlçe Başkan V. Hakkı Canoğlu, MHP Saray İlçe Başkan V. Akif Serhat Tunçer, İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Abdullah Ataman, Deva Partisi Saray İlçe Başkanı Tarık Atansoy, Saray İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, Saray İlçe Emniyet Müdürü Şakir Oda, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, kaymakamlık daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish