TIRMANMAYI GÖZE ALAN ZİRVENİN HAZZINI YAŞAR

         Her canlı doğumdan ölümüne kadar süren, adına hayat dediğimiz bir süreçten geçmektedir. Bu süreç, mutlulukların, acıların, heyecanların ve kimi zamanda karşımıza çıkan durumun ne olduğu, bizi nelerin beklediği,ne yapılabileceği,hangi olası sonuçların ortaya çıkacağı gibi belirsizlikler bize bir şekilde etki eder.

Kaygı, yarının acısı olamaz, sadece bugünün neşesini götürür. Üniversitelerde yeni bölümlerin kurulması, kurulmuş olanların varlığını sürdürmesi ve bunların yıllık kontenjan sayılarının belirlenmesi gibi konuların arz taleplerine göre, ülkemiz ihtiyaçları karşısında yapılması gerekir.

Bu bağlamda tercihler yapılmadığı için bir  çok üniversite mezunu gencimiz işsiz kalmaktadır. Meslek yönelimlerimiz  açısından  sınav sonrası tercih süreci büyük bir önem taşımaktadır.

Saray Belediyesi olarak biz de, gençlerimizin   ilgi alanlarını, yeteneklerine en uygun tercihleri yapabilmeleri için “ Mesleki Yönelimlerimizi  Beraber Keşfedelim” adı altında sosyal sorumluluk projesi geliştirdik. 16 yaş ve üzeri,45 öğrencimiz müracaat etti. Alanları doğrultusunda en uygun iş sahalarını bulmak ve motivasyonlarını artırmak “ öncelikli hedefimiz oldu.

 Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;” Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.”
 

Saray Belediyesi  Başkanlığı  olarak tüm gençlerimize, başarılı yarınlar diliyoruz.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish